Foto “të pakëndshme” në Facebook? Pushim nga puna

Shko poshtë

default Foto “të pakëndshme” në Facebook? Pushim nga puna

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue Nov 12, 2013 7:18 am

[url=http://www.shekulli.com.al/website/images/images15/cook 1.jpg]
[/url]

Duhet pasur kujdes me postimet e fotove që bëjmë në “Facebook” sepse mund të ndodhë që nga postimi i ndonjë fotoje “të pakëndshme” mund të pushohesh nga puna.
 Një gjë e tillë ka ndodhur me Laraine Cook, një trajniere basketbolli në “Pocatello High School”,  në Idaho.
Cook u pushua nga puna në muajin tetor, për shkak të një fotoje që kishte postuar në profilin e saj, në rrjetin social “Facebook”, ku kishte dalë me të fejuarin e saj, Tom Harrison, raporton “Huffington Post”. 
Në foto, çifti shfaqej me rroba banjo në plazh, dhe Tom i kishte vënë dorën tek gjoksi Cook-ut.
Menjëherë sapo fotoja është  publikuar nga “New York Daily”, Cook është pushuar nga puna, ndërsa i fejuari i saj ka marrë vetëm një qortim, pasi ai nuk e kishte publikuar foton në profilin e tij, në Facebook. 
/Shekulli Online/ E.B./
avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi