Njihuni me njeriun e parë bionik

Shko poshtë

default Njihuni me njeriun e parë bionik

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Sat Oct 19, 2013 7:55 amNjeriu i parë bionik është paraqitur në Muzeun Ajror dhe Hapësinor në Uashington. Ai ka zemër që punon, mushkëri dhe funksionin e të folurit. 
“Frank-u” është krijuar nga Universiteti i Zyrihut dhe është dëshmi se sa ka avancuar teknologjia bionike vitet e fundit.
Franku ka 200 procesorë dhe një million sensorë. Trupi i tij përbëhet nga 28 pjesë artificiale.
Emri i tij është marrë nga novela e Mary Shelley, ku karakteri i saj Victor Frankenstein krijon një“mostër”nga pjesë humane. 

avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Njihuni me njeriun e parë bionik

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Mon Oct 21, 2013 5:38 am

sikur ta kishin bere me te bukur te pakten meqe jane nisur ta bejne te perkryer,,kickavatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Njihuni me njeriun e parë bionik

Mesazh nga marino77 prej Mon Oct 21, 2013 5:45 am

sa kot fare
avatar
marino77Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Male
Mosha Mosha : 32
Numri i postimeve Numri i postimeve : 212
Faleminderit Faleminderit : 23
Antaresimi Antaresimi : 30/09/2013

Shiko profilin e anëtarit http://varja@hotmail.gr

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Njihuni me njeriun e parë bionik

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi