Ekspertët: Interneti na zotëron, 1 në 12 minuta e shpenzojmë në web

Shko poshtë

default Ekspertët: Interneti na zotëron, 1 në 12 minuta e shpenzojmë në web

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Mon Oct 07, 2013 9:02 pm

[*]Disa ekspertë besojnë se interneti tashmë po zotëron jetën tonë, ku 1 në 12 minuta ne e kalojmë duke naviguar në internet.

Ekspertët besojnë se kjo shifër mund të jetë edhe më e lartë se kaq. Sipas tyre, ajo që ka nxitur aktivitetin tonë në internet, kanë qenë pikërisht aparatet celularë smartphoneose siç quhen ndryshe 'telefonat e zgjuar'.

Në tre persona, dy prej tyre zotërojnë një të tillë. Një anëtar i Shoqërisë Psikologjike Britanike, Graham Jones e cilësoi internetin pjesë integrale të jetës së njeriut, për qeveritë, bizneset dhe shoqërinë.

Jones gjithashtu shtoi se interneti ndikon në kujtesën tonë. "Kërkimi në internet mesa duket ka efekte ne kujtesën tonë.

Për shembull, për të gjetur një informacion ne nuk përdorim kujtesën tonë, por përdorim vetëm Google", u shpreh Graham Jones.

Sipas tij, njerëzit janë të obsesionuar të kontrollojnë faqen e tyre të Facebook, dhe kjo për shkak sepse ata janë më shumë të obsesionuar me njërëzit të cilët i bëjnë 'Like' në statuset e tyre.
- See more at: http://www.shqiptarja.com/metronews/2729/ekspertet-interneti-na-zoteron-1-ne-12-minuta-e-shpenzojme-ne-web-180954.html#sthash.vamPZVxd.dpufavatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi