Vendimi, ndryshon stema e Republikës

Shko poshtë

default Vendimi, ndryshon stema e Republikës

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Oct 03, 2013 7:48 pm


Vendimi nr. 2 i mbledhjes së djeshme të qeverisë Rama ishte dhe ai ndryshimit të stemës së Republikës. “Për disa ndryshime në vendimin nr.474, datë 10.7.2003, të Këshillit të Ministrave, “Për mënyrën e përdorimit të stemës së Republikës, si dhe raportin e përmasave të saj”. Menjëherë pas fitores së zgjedhjeve të 23 qershorit, Kryeministri i zgjedhur Edi Rama prezantoi një tjetër stemë të Republikës, ndryshe nga ajo që kishte paraqitur qeveria Berisha apo dhe qeveria Nano, e cila kishte marrë vendimin e fundit për përcaktimin e stemës. Ajo përbëhen nga një sfond i kuq dhe shqiponja dykrerëshe në ngjyrë të verdhë, me krahë të ulët. Ndërsa stema e re ka sfond të kuq dhe një shqiponjë në ngjyrë gri, me krerë të ngritur dhe mbi dy krerët përkrenarja e Skënderbeut. Stema e re hyri në fuqi që ditën kur qeveria nisi nga puna, ndërsa vendimi u mor vetëm dje, në mbledhjen e katërt të saj.avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi