Megan Young zgjidhet Miss Bota 2013

Shko poshtë

default Megan Young zgjidhet Miss Bota 2013

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Mon Sep 30, 2013 8:52 pm
Miss Filipinet është zgjedhurMiss Bota në natën finale të këtij evenimenti që u mbajt nëIndonezi.
Megan Young, e cila ishte e veshur me një fustan pink, fitoi kurorën e më të bukurës së botës në edicionin e 63-të tëMiss Botës, që u mbajt në ishullin e Balit në Indonezi.

“Premtoj se do të jem MissBota më e mirë që ka qenë ndonjëherë”, tha 23-vjeçarja pasi u shpall Miss Bota 2013.
Ajo u përzgjodh mes 127 konkurrenteve nga e mbarëbota në mesin e të cilave Kosova përfaqësohej nga Antigona Sejdiu, ndërsa Shqipëria nga Ersela Kurti.
Përcjellëse e parë u shpall ganezja Giuseppina Baafi, ndërsa përcjellëse e dytë ishte francezja Marine Lorphelin.
Organizatorët e “Miss Bota” më herët ishin pajtuar për të hequr nga gara veshjet me bikini.


avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Megan Young zgjidhet Miss Bota 2013

Mesazh nga Katilja prej Wed Oct 02, 2013 4:54 am

qenka e bkr....por jo ma e bukur se ajo qe fitoi ne vitin 2010


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi