Gjermani, 17-vjeçarja Ambra Meda pret jetë nga bashkatdhetarët e saj

Shko poshtë

default Gjermani, 17-vjeçarja Ambra Meda pret jetë nga bashkatdhetarët e saj

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue Sep 24, 2013 6:05 am

[*]TIRANË - Gazetari i njohur sportiv i TVSH-së, Dëfrim Methasani, i ka drejtuar një thirrje për ndihmë, kolegëve dhe simpatizantëve të tij në Fb, për 17-vjeçaren e sëmurë rëndë, mbesën e tij, Ambra Meda.

Duke publikuar në Fb një foto të adoleshentës së shtruar në spital në Gjermani, Methasani shkruan qartë dhe asnjë fjalë e tij nuk ka nevojë për koment: 

"Të nderuar miq të fb! Vajza që shihni në foto është Ambra Meda, 17-vjeçarja që në vend se të ulej në bankat e gjimnazit "Sami Frashëri" në Tiranë, është e detyruar të qëndrojë e shtrirë në këtë shtrat të spitalit në Mynih të Gjermanisë, ku po vendoset fati i saj me jetën! 

Sëmundja e rëndë na ka mbledhur të gjithëve sëbashku për t'u bërë pjesë e kurimit të saj. 

Prej 28 ditësh ajo vuan nga një diagnozë e vështirë duke shënuar rastin e 130 në të gjithë botën! Sipas mjekeve, ky është rasti i parë që ka mundësi shpëtimi, por kostoja është shumë e lartë! 

Do t'ju lutesha të shënoni emrin tuaj në jetën e Ambrës, duke u bërë pjesë me një kontribut qoftë edhe modest.Ju keni në dorë që kjo buzëqeshje e saj të mos jetë e fundit!"


(Në foto: 17-vjeçarja e sëmurë Ambra Meda

Nr. i llogarisë në BKT është: NERILDA MEDA 
Në lekë : AL8620511650708253CLIDCLALLF
Në euro: AL9120511650708253CLIDCFEURA 

Televizioni "A1Report!" është solidarizuar me kolegun dhe ka afruar mbështetjen e tij duke publikuar këtë mesazh për jetë. - See more at: http://www.shqiptarja.com/aktualitet/2731/gjermani-17-vje-arja-ambra-meda-pret-jet--nga-bashkatdhetar-t-e-saj-178456.html#sthash.LdZT51bC.dpufavatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi