Ju kane bllokuar aksesin ne nje website? Perdor Google Translate

Shko poshtë

default Ju kane bllokuar aksesin ne nje website? Perdor Google Translate

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Sep 19, 2013 11:49 pmJu kane bllokuar aksesin ne nje website? Perdor Google Translate
Ja nje menyre interesante per kedo qe jeton ne nje vend ku qeveria i ka bllokuar disa uebfaqe apo per perdoruesit qe perdorin versione te kufizuara te internetit ne institucionet e ndryshme.
Ju mund te perdorni lehtesisht Google Translate per te aksesuar faqet e bllokuara, sic shpjegohet nga Reddit.
Shkruani apo kopjojeni URL ne Google Translate, selektojeni nga cdo gjuhe tek gjuha qe ju perdorni, klikoni translate dhe ja ku e keni.

 
Nuk eshte nje VPN (Virtual Private Net) qe do te thote se nuk mund te aksesoni Netflix, Spotify apo sherbime te tjera ku nuk suportohen, por do te kaloje nje bllok lokal te nje faqeje.
Lexuesit RSS nga ana tjeter jane nje menyre tjeter per te hequr bllokuesit , por duke qene se jo te gjitha uebfaqet e suportojne kete sherbim RSS atehere ndoshta do te ishte mire te perdornin Google Translate.
/Burimi: PCWorld Albanianavatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi