Ja Si I Solla Nuset Nga Shqipëria Të Martohen Në Serbi

Shko poshtë

default Ja Si I Solla Nuset Nga Shqipëria Të Martohen Në Serbi

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue Sep 17, 2013 10:47 pm


Tekniku i veterinarisë, Vojislav Palija asnjëherë nuk e kishte menduar se do të ketë sukses për “punën” që e bën, edhe atë me plot sukses.
Deri tani ai ka sjellë pesë vajza që të martohen, ndërsa ai tashmë ka ftesa nga të gjitha anët e Serbisë nga djem të pamartuar.

“Ka filluar rastësisht, çdo ditë po shioj se si nëpër fshatra djemt e ri po largohen, ata që kanë mbetur, nuk po mund të martohen, andaj thash, pse të mos i ndihmoj” ka thënë Vojislavi.
Me miqtë e mir, nga Bari në Mal të Zi, që ka kompani për ndërmjetësim, ka “shpikur” një mënyrë se si të martoj të rinjët potencial nga Podgorica dhe të gjej zgjidhje – në Shqipëri!

E para që arriti ishte Afërdita në Vrbiq, komuna Krupanj. Ajo tashmë ka lindur dhe fëmij. Pas saj, pas disa muajsh, ka ardh Gita nga Shkodra në Pecke, komuna e Oseçinës. Pastaj erdhi Merita në Drenajiq, në afërsi të Valevës. Në fund të muajit gusht, pas disa ditësh, arritri edhe Ena nga Shkodra dhe Ina nga Lezha, në komunën e Valevës.
“Tashmë kanë dëgjuar e tërë Serbia. Ja, nga Surdulica në jug të Serbisë janë paraqitur tre persona. Kam telefonata nga e tërë Shumadia dhe Kollubara.avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi