Shpall lajmin e vdekjes që ta vizitojnë fëmijët dhe të afërmit

Shko poshtë

default Shpall lajmin e vdekjes që ta vizitojnë fëmijët dhe të afërmit

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue Sep 10, 2013 2:16 am 
Një 70-vjeçar nga Fushë Kruja, Hajdar Lila, ka ngjitur vetë në mur njoftimin e vdekjes ë tij, një tentativë kjo për të grumbulluar të afërmit e tij. Madje, ai ka hapur edhe varrin e vet dhe ka lënë edhe amanetet.
Ka qenë vetmia ose më saktë braktisja nga të afërmit, që e ka shtyrë 70-vjeçarin të “sensibilizojë” njerëzit me vdekjen e tij të shtirur.
“I vdekuri” rrëfen se është rikthyer pra disa vjetësh në Shqipëri nga Kanadaja. Deri atëherë, kur ai u dërgonte para të afërmeve, i qëndronin afër, por që ditën që u kthye pa pasuri, askush nuk e kujton, në radhë të parë tre fëmijët e tij. Për këtë arsye, ai ka shpallur sot vetë, vdekjen e tij, për të parë njerëzit e afërt që do t’i vinin në varrim sepse ai ka nevojë për ta sa është gjallë, ndërsa, kur të vdesë vërtet, amaneti është i qartë: "Nuk dua askënd pranë!" /Shqiptarja.com/avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi