Çfarë do të jetë e modës në vjeshtë

Shko poshtë

default Çfarë do të jetë e modës në vjeshtë

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed Aug 28, 2013 6:48 am

Vera e nxehte mban mendjen larg palltove dhe trikove, por ti hedhesh një sy trendëve qe do te mbushin gardërobën tone pas disa muajsh nuk ju bën keq.
Burimi:PianetaDonna


Moda, dihet, funksionon pak si shahu, duhet te qëndroni te kujdesshme gjithmonë ne pese lëvizje para, për këtë kemi menduar tu sjellim një premier për ato qe do te vishni kur te ulen temperaturat.


Moda e viteve 40'- Mesa duket po kthehet ne mode fustanet me prerje mashkullore dhe me materiale te renda, tailleur me ngjyra jo te theksuara, te shtrënguar ne bel me rripa extralarge qe do te shërbejnë për te nxjerre ne pah linjat.


Lule dhe kamuflazhe urban- Mbani fort stampat pranverore sepse do te ri propozohen, me nuanca ne versionin vjeshtëror, ne muajt e ardhshëm. Motivet me lule do te pasurojnë fustanet, bluzat gjate ditëve gri.


Tartan dhe animalier- Tartani skocez dhe stampat animalier konfirmohen një evergreen qe nuk duhet te mungoje ne dollapët tuaj. Nuk ka rëndësi se çfarë kafshe zgjidhni, te gjitha stampat me këtë teme janë te mirëpritura. Nëse preferoni kuadratet, tartani do te behet çdo gjë përveç se tradicional, dimensione te ndryshme, prerje diagonale, e rëndësishme është te mos jeni banal.


Çanta ne gjoks- Ne këtë vjeshte çanta do te jete ne stilin e viteve 50, do te mbahet e shtrënguar ne gjoks për te mbajtur te mbyllur palltot oversize me një stil shume shik.
avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi