Gërsheti për një model bon ton

Shko poshtë

default Gërsheti për një model bon ton

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed Aug 28, 2013 6:01 am

Gërshetat janë kthyer ne mode, ne veçanti, gërsheti anësor alla francez është padyshim modeli i sezonit, pa harruar qe ekzistojnë dhe shume variante, nga ai me i thjeshti dhe shik.
Burimi:Pour femme


Gërshetat janë shume te dashur edhe sepse janë te ndryshëm, casual dhe elegant ne te njëjtën kohe baza është perfekte për çdo model tjetër. Te realizoni një gërshet  kurriz peshku nuk është e vështirë, sigurisht do tju duhet te bëni disa prova, por rezultati do te jete i mrekullueshëm.


Fillimisht do tju duhet pak llak, bëni një bisht ne qendër ose lehtësisht anësor, ne baze sesi dëshironi ju te zbres gërsheti. Nisni duke ndare flokët ne dy tufa, ajo e sipërmja duhet jete 1/4 tufës tjetër qe keni lënë poshtë. me pas ndani tufën me te vogël ne dy pjese dhe filloni te gërshetoni. Gërsheti i jep look-ut tuaj një pamje shik.
 
avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi