Youtube zbulon mënyrën si të shikojmë videot pa pasur internet!

Shko poshtë

default Youtube zbulon mënyrën si të shikojmë videot pa pasur internet!

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue Aug 27, 2013 5:41 pm


Të shohësh një video në YouTube duhet me patjetër që të kesh akses në Internet, por duke ndjekur disa hapa të thjeshtë mund të ruani videot që dëshironi dhe mund t’i shihni ato më vonë pavarësisht se mund të jeni të lidhur në Internet ose jo, raporton pc world.
Para se të filloni shkarkimin e një videoje të caktuar gjithnjë kontrolloni nëse përmbajtja mbrohet nga ligji i të drejtës së autorit (Copyright). Më pas hapat që duhet të ndiqnijanë këto:
- Hapni në YouTube videon e dëshiruar dhe kopjoni linkun e adresës së saj në krye të faqes. – Hapni faqen e KeepVid dhe tek fusha që ndodhet në krye të faqes vendosni URL-në e videos që kopjuat.
- Klikoni butonin Download që ndodhet në të djathtë të URL-së. Duke qenë se faqja ekzekuton një kod Java Script atëherë do të shfaqet menjëherë një dritare ku do të duhet të zgjidhni Run.
Faqja do të mbushet menjëherë me linqe të ndryshëm që tregojnë versione të ndryshme të videos bazuar në formatin apo cilësinë e dëshiruar për t’u shkarkuar. Sigurisht versioni më i mirë do të ishte formati MP4 me rezolucionin më të lartë të mundshëm (p.sh MP4 1080). Videoja e shkarkuar në këtë mënyrë mund të hapet në pjesën më të madhe të kompjuterave, smartfonëve dhe tabletëve.avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi