Arabia Saudite ndalon Viber, radhën e ka Skype

Shko poshtë

default Arabia Saudite ndalon Viber, radhën e ka Skype

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Fri Jul 26, 2013 5:18 pmArabia Saudite ka pezulluar aplikacionin e njohur të mesazheve Viber, sepse nuk pajtohej me rregullat e vendit. Komisioni i Telekomunikimit dhe Teknologjisë së Informacionit ka paralajmëruar gjithashtu se “do të merren veprime të përshtatshme kundër aplikacioneve apo shërbimeve të tjera, që nuk përputhen me rregullat”. Viber mori një paralajmërim nga Rregullatori i Telekomunikacionit të Arabisë në mars, së bashku me Skype dhe WhatsApp.
Gjithçka bëhet për të monitoruar aktivitetin e përdoruesve, sepse duhet siguruar një server lokal.
Në shtetin fqinj Emiratet e Bashkuara Arabe, shumë karakteristika të Skype dhe Viber janë bllokuar tashmë, por jo të WhatsApp.avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi