Si Mund Ta Parandalojmë Rënien E Flokëve?

Shko poshtë

default Si Mund Ta Parandalojmë Rënien E Flokëve?

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Fri Jul 19, 2013 2:46 am
Vetëm mjeku dermatolog mund të vendosë për llojin e alopecisë që mund të prekë një individ.• Larja e flokëve duhet bërë me shampon efikas, por edhe delikat për lëkurën e kokës dhe flokut.
• Përdorimi i produkteve kozmetike duhet të jetë sa më i kufizuar.
• Shmangni fshirjen e fortë të flokëve me peshqir pas larjes.


• Shmangni procedurat e shpeshta në parukeri (lyerje, krehje, tërheqje të forta etj.)
• Zgjidhni një krehër të përshtatshëm për flokët tuaj.
• Kujdesuni që të merrni të gjithë vitaminat dhe mineralet e nevojshëm.
• Kontrolloni stresin, flini mjaftueshëm dhe ushtrohuni rregullisht.

Disa nga trajtimet këndër rënies së flokut përfshijnë:
* Vitamina – terapi me biotinë, sulfat zinku dhe kompleks vitaminash B që rrisin përthithjen e vitaminës H.
* Shampot dhe ampulat kundër rënies, të cilat kanë në përbërjen e tyre substanca anti-oksidante si CLA Glutathionate kaliumi, ADN pjesërisht të hidrolizuar si edhe një kompleks të ekstrakteve bimore (p.sh. Kigelia, Sage, Ginko Biloba), të cilat përmirësojnë mikroqarkullimin lokal të gjakut në skalp dhe në bulbin e flokut.

* Efikasiteti i trajtimeve me ampula vihet re pas të paktën 2 muaj përdorimi në mënyrë të rregullt, duke aplikuar tre herë në javë nga një ampulë në skalp pas larjes me shampon përkatës. /Telegrafi/avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi