Provoni grimin bronz për verën 2013

Shko poshtë

default Provoni grimin bronz për verën 2013

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Sun Jul 14, 2013 6:30 pm


Ky lloj grimi do t’u fal një pamje sunkissed. Çfarë ju duhet për ta realizuar? Një baze e mire, një pudër ne tonet e arte apo bronze dhe një fard ne këto nuanca. Grimi është arma sekrete e shume femrave. Fal disa lëvizjeve dhe penelave me ngjyre është e mundur te fshehësh defektet. Kozmetiket e duhur dhe një aplikim i mire mund te bëjnë shume. Është efekti sunkissed, mund te përftohet duke bere një grim ne ngjyrat e bronzit.Janë te shumte celebritet qe adhurojnë grimin e ngrohte dhe te arte, si Jennifer Lopez, Jessica Alba, Gisele Bundchen etj. Lëkura e tyre është pak e erret kështu qe pak nuanca te bronzta, mat apo shimmer, mund te mjaftoje. Por nuk është gjithmonë kaq e thjeshte. Kush ka lëkurë me te çelur ka nevoje te krijoje një baze te mire dhe mbi te gjithë te dozoje sasinë e pluhurit qe dëshirojnë te aplikojnë ne fytyre, ne te kundërt do te rrezikoni te keni efektin e kundërt. Kështu qe, mos e teproni nëse mbi te gjitha keni lëkurë te çelur. Nëse keni një ngjyre lëkure me te erret dhe te nxire mund te sfumoni pudrën ne te gjithë fytyrën, te theksoni ngjyrën ne faqe, ti jepni një pamje glam syve dhe te zgjidhni një buzëkuq nude apo një shkëlqyes, dhe loja u be.avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi