Botox fsheh moshën tuaj, por ai shkakton depresion tek ju !

Shko poshtë

default Botox fsheh moshën tuaj, por ai shkakton depresion tek ju !

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Sun May 05, 2013 4:37 am

Njerëzit të cilët kanë injeksione Botoxi në fytyrë, janë më të prekur nga depresioni sepse ata… nuk mund të buzëqeshin siç duhet dhe nuk mund të tregojnë tek të tjerët emocionet e fytyrës.
Trajtimi i Botox punon për “ngrirjen” e muskujve të fytyrës, ndalon dhe trasmetimin e sinjalit të dërguar në tru në çdo moment që këta njerëz buzëqeshin.
Kohët e fundit është bërë një studim, ku thuhet se Botox nuk lejon linjat e fytyrës të shprehin atë vështrim të pikëlluar.
“Në përgjithësi Botox përveç moshës fsheh emocionet që ndiejnë këta përsona dhe kjo gjë shkakton depresion dhe bën që këta persona të vuajnë”, thotë Dr Michael Liu në Universitetit e Kardifit/alb-observer.com/avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi