Grupi i gjakut, tregon karakterin tuaj

Shko poshtë

default Grupi i gjakut, tregon karakterin tuaj

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Mon Jul 01, 2013 5:22 am

Në disa vende të botës, si për shembull në Japoni, grupi i gjakut pasqyron karakterin e njerëzve, ngjashëm sikurse ne që kemi horoskopin.
Madje, të dhënat për grupin e gjakut mund t’i gjeni te çdokush në profilet e rrjeteve sociale dhe kështu me radhë. Lexoni se si ndikon grupi juaj i gjakut, sipas kulturës japoneze, citon noa.
Grupi A: Personat me këtë grup gjaku janë të vyeshëm, seriozë, të ndjeshëm, të durueshëm dhe të përmbajtur. Ata janë partnerë të shkëlqyeshëm dhe e duan shoqërinë e tyre prej të cilëve presin përkrahje çdoherë kur përjetojnë ndonjë periudhë të stresuar në punë. Janë prindër të mirë të cilët me padurim e presin të kthehen në shtëpi nga puna për tu relaksuar me familjen e tyre. Ana negative e tyre është se ata shpeshherë merren me imtësira dhe janë të tensionuar.
Grupi B: Janë të mbushur me pasion, kreativë dhe të fortë emocionalisht. Sipas japonezëve, duhet të qëndroni sa më larg këtyre personave pasi që ata janë shumë vetjakë dhe të papërgjegjshëm.
Grupi AB: Janë të përmbledhur, racionalë, të shoqërueshëm dhe shumë të përshtatshëm në çdo situatë. Me këta persona është shumë e lehtë të krijoni një lidhje dashurie, por këta persona asnjëherë nuk do t’ ju duan aq sa ju i doni ata. Ata thjeshtë nuk duan ta humbasin mendjen në emër të dashurisë. Por, janë partneri të mirë dhe dinë të argëtohen në mënyrë të përkryer. Por, keni kujdes sepse ndonjëherë ata dinë të jenë mjaft kritikë, prandaj jini të gatshëm për një sasi të konsiderueshme cinizmi në qoftë se nuk janë në disponim të mirë.
Grupi 0: Të këndshëm, simpatikë, të shoqërueshëm dhe optimistë. Ata janë të ngrohtë dhe në qoftë se i takoni në rrugë do t’ua shtrëngojnë dorën fortë. Personat me këtë grup gjaku dinë të bëjnë veprime romantike në mënyrë spontane. Njëkohësisht, ata janë xhelozë dhe arrogantë kur hidhërohen.


 avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi