Studimi: Femrat i mbajnë kot reçipetat...

Shko poshtë

default Studimi: Femrat i mbajnë kot reçipetat...

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Sat Jun 29, 2013 12:08 am

Me vite grave i jane sugjeruar përparësitë e recipetave, edhe atë se gjoja  zvogëlojnë dhimbjen në shpinë dhe e pengojnë shtrembimin e shtyllës kurrizore. Por sipas studimit të ri francez për gratë prapë më mirë do të ishte sikur të ishin pa këtë pjesë të veshjes së brendshme.Një studim gjigant që zgjati 15 vjet zbuloi se gratë që bartin recipeta nuk kanë asnjë përparesi dhe se nuk ka asnjëfarë ndikimi në dhimbjen e shpinës.Hulumtimin që e udhëhoqi profesor Rualon thotë: Nga aspekti mjeksor, psikologjik, anatomik – gjinjtë nuk kanë asnjë dobi nga recipetat kur flasim per gravitet. Madje e kundërta, ato edhe me reciepta serish varen.Profesori me bashkëpunëtorët e tij , kane bere matjen e gjinjëve të 130 grave në Spitalin Universitar në Bezankon. Një nga pjesëmarrëset në hulumtim Kapuçin (28) vjeçare thotë se rezultatet janë me të vërtetë të sakta. “Dy vjet ajo nuk mbajti recipeta dhe tha se kishte dobi me te madhe. Merr fryme me lehte, ecen drejt dhe ka më pak dhembje në shpinë”, thotë ajo.avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi