Google deklaron se nuk e urren Shqiperine!

Shko poshtë

default Google deklaron se nuk e urren Shqiperine!

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Jun 20, 2013 9:20 pm
Matt Cutts, pjesë e grupit të gjigantit Google u përgjigjet pyetjeve të ndryshme të përdoruesve të internetit, online nëpërmjet sistemit të videos. Së fundi, siç shprehet edhe vetë ai në video, i ka ardhur një pyetje interesante, nga një djalë nga Kosova. Pyetja në thelb është; a e urren Google Shqipërinë, pasi mungojnë disa shërbime në gjuhën tonë!

Cutts shprehet se Google nuk e urren Shqipërinë, duke kujtuar se tashmë Google, ka vënë në përdorim Google.al si dhe me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë pati një Doodle për të shënjuar këtë datë. Në jemi duke punuar, është përgjigjur ai, për të shtuar numrin e shërbimeve për përdoruesit e Google në gjuhën shqipe. Megjithatë kjo nuk është e lehtë, thekson ai.

“Nuk është se ne nuk e duam Shqipërinë. Ne e duam Shqipërinë shumë. Por duhet kohë për tu dhënë gjuhëve si shqipja të gjithë mbështetjen që ata meritojnë nga Google”- ka thënë Cutss.
avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi